Glinkowanie auta w naszych myjniach! | Eco Czyścioszek | Myjnia samochodowa, Firma Sprzątająca, Pranie tapicerki, Pranie dywanów, Pranie wykładzin

Glinkowanie auta w naszych myjniach!

Częsta, nieprzyjemna sytuacja, która spotyka każdego. Ptasie odchody na karoserii auta.

Na wstępie cenna wskazówka – jeżeli nie wybieracie się na myjnię w najbliższym czasie, taką niespodziankę należy od razu dokładnie zetrzeć z powierzchni auta. Trzeba zrobić to umiejętnie, aby przy okazji nie porysować lakieru. Jeżeli tego nie zrobimy w odpowiednim czasie, zabrudzenie niestety może trwale utwierdzić się na lakierze poprzez „wżeranie” się. Inna sytuacja – lato na autostradzie. Wracamy z trasy a na przedzie samochodu mnóstwo pozostałości po owadach, które nie miały szans z pędzącym pojazdem. Podobnie, jeżeli nie pozbędziemy się tego typu zabrudzeń najpewniej bardzo trwale „wgryzą się” w lakier auta. Nawet głęboko penetrujące mycie parowe nie poradzi sobie z wieloma tego typu przypadkami, jeżeli reakcja na te problemy nie nastąpi odpowiednio szybko.

Regularne mycie i woskowanie samochodu pomaga dłużej utrzymać lakier w dobrym stanie. Jednak pomiędzy tymi czynnościami warto wykonywać tzw. glinkowanie, które oczyszcza nadwozie niczym tonik pory w skórze.

Po co glinkować karoserię?

Zacznijmy od tego, że mycie i czyszczenie nadwozia to nie to samo. Mycie pozwala pozbyć się wierzchniej warstwy kurzu, błota czy brudu. Czyszczenie poprzez glinkowanie polega na usuwaniu wszelkiego mocno przyczepionego do lakieru brudu, drobin asfaltu, nalotu z klocków hamulcowych, żywicy z drzew. Tego typu nalot powoduje, że powłoka z czasem staje się chropowata. Nie zawsze jest to widoczne, lecz szorstkość da się stwierdzić wykonując prosty test. Wystarczy przesunąć dłonią po lakierze, najlepiej przez woreczek lub folię spożywczą, co pozwala lepiej wyczuć niedoskonałości. Wykonanie tej czynności sprawi, że woskowanie będzie efektywniejsze, ponieważ powłoka lakiernicza stanie się gładka. Sprawi też, że do karoserii trudniej będzie się przyczepiał brud. Efekt będzie widoczny zwłaszcza w czasie deszczu, gdy krople wody będą łatwo spływały z auta. Jak glinkujemy karoserię? Zaczynamy od dokładnego umycia i wysuszenia pojazdu. Glinkowanie wykonujemy w zamkniętej przestrzeni. Unikniemy, ryzyka, że pomiędzy glinkę a nadwozie dostaną się zanieczyszczenia przyniesione przez wiatr. Powłokę glinkujemy fragment po fragmencie. Obszar poddawany pielęgnacji w danym momencie ma rozmiar zbliżony do kwadratu 30×30 cm. Przed przystąpieniem do glinkowania zwilżamy lakier. Używamy specjalnego specyfiku, który potocznie zwany jest „poślizgiem”. Gdy glinka po danym fragmencie karoserii zaczyna się łatwo ślizgać oznacza to, że powierzchnia jest już należycie oczyszczona. Należy ją następnie przetrzeć do sucha odpowiednim czyściwem. Specjaliści radzą, żeby glinkować auto 2–4 razy w roku.

Glinkowanie – Eco Czyścioszek

Samo glinkowanie w naszych myjniach samochodowych EcoCzyścioszek wykonywane jest w czasie kilku godzin, w zależności od rodzaju auta. W naszym cenniku usługa ta występuje w cenie od 160 zł do 240 zł razem z woskowaniem. Bardzo ważną informacją jest również to, że usługa glinkowania + woskowanie łączą się ze sobą a cena zawiera już podstawowe mycie zewnętrzne auta